O mnie

ja w belissima 50Nazywam się Tomasz Kowalczyk  – DJ LIDER to ja – choć nie jestem tylko Disc Jockeyem zajmującym się obsługą muzyczną wszelkich uroczystości. Jestem jedną osobą o wielu wcieleniach, a mianowicie jestem w zależności od potrzeb również wodzirejem, wokalistą,  konferansjerem, instruktorem i narratorem posiadającym umiejętności rozbawienia i zagrania ciekawej, oryginalnej oprawy muzycznej, która przypadnie do gustu wszystkim Twoim gościom, bez względu na wiek a także jestem prezenterem muzycznym. (wolę tą nazwę gdyż brzmi bardziej po „Naszemu”, a dla większości osób słowo „D.J.” kojarzy się z 20-sto letnim młodzieńcem, z laptopem w ręku w którym posiada milion wątpliwej jakości pirackich mp3-ek i sprzętem marnej jakości ze znanego portalu aukcyjnego).

Preferuję styl „starej” szkoły DJ-ów gdzie jednym z podstawowych narzędzi pracy jest mikrofon i kontakt z uczestnikami uroczystości. Na żywo odtwarzam  muzykę z ewentualnymi przejściami, tworzę remixy a nawet w razie potrzeby scratch-uję. (loppy, sample, presety) Aktualnie przekroczyłem 40 lat a w tym ponad 20 lat stażu za konsoletą, jestem mgr. inż. elektronikiem (ukończona Wojskowa Akademia Techniczna), a bogate doświadczenie, profesjonalny sprzęt i praktyka zdobyta m.in. w Dziale Technicznym Radia Kolor umożliwia mi polecenie Państwu mojej oferty ze świadomością tego, że proponuję i gwarantuję usługi wysokiej jakości.

Gdy prowadzę przyjęcie weselne – DJ to nie tylko „puszczanie” muzyki ale liczą się moje umiejętności konferansjerskie i wodzirejskie oraz  niebanalny charakter tzw. wesołka, który potrafi swym słowem zainteresować gości i zachęcić do zabawy.

Jestem dumny z tego, że jestem człowiekiem godnym zaufania dla kontrahentów i zapewniam o swojej solidności a także elastyczności. Prowadziłem uroczystości dla osób prywatnych, urzędów państwowych oraz dla największych znanych firm m.in. dla COCA-COLI, Mc Donalda. Realizowałem zlecenia w prestiżowych wielogwiazdkowych hotelach takich jak Marriott Warszawa, Lord Warszawa, Windsor Jachranka oraz w remizach strażackich w OSP Mroków, OSP Krubin.

Nie jestem „czarodziejem”, który opowiada bajkowe historie – tylko na wszystkie te okoliczności posiadam zarówno dokumentację fotograficzną jak i księgową. W mojej karierze nagłaśniałem z powodzeniem wystąpienia gwiazd polskiej estrady: Rudi’ego SCHUBERTA i Krzysztofa DAUKSZEWICZA, a na prywatnej imprezie śpiewał dla gości z wykorzystaniem mojego sprzętu Andrzej KRZYWY . Kilka razy awaryjnie ratowałem organizatorów z opresji, do których na 3 godziny przed np. weselem zadzwonił przedstawiciel zespołu muzycznego i oświadczył, że z różnych powodów nie przyjadą na wesele.

Mocnymi moimi stronami są: DOŚWIADCZENIE, ELASTYCZNOŚĆ, BOGACTWO MOŻLIWOŚCI oraz ROZSĄDNA CENA w stosunku do umiejętności i oferty!

Działam na terenie województwa mazowieckiego a w szczególności w Legionowie, w Warszawie i jej okolicach.

Istnieje możliwość wystawienia Faktury VAT, a umowę od której odprowadzam podatki podpisuję za każdym razem. Treść zawarta w mojej umowie nie chroni tylko Zleceniobiorcę ale i Zleceniodawcę, wtedy macie Państwo gwarancję pewności i solidności, że nie wycofam się tuż przed ważnym Waszym wydarzeniem. Na życzenie organizatora w jego imieniu mogę, jako posiadacz konta w organizacji opłacić ZAIKS.

Na stałe współpracuję z kilkoma D.J.-ami kolegami po fachu oraz agencjami muzycznymi, wymieniamy się informacjami, trendami i doświadczeniami, a wszystko po to, aby doskonalić wspólną pracę i wiedzę, która stanowi naszą inwestycję na przyszłość.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji odpowiem na nurtujące pytania telefonicznie lub mailowo a także chętnie spotkam się z Państwem, zaprezentuję zdjęcia, filmy z wesel  i innych imprez prowadzonych przeze mnie oraz w celu omówienia szczegółów i rozwiania wszelkich wątpliwości.

I ostrzegam: nie ufajcie osobie, która tytułuje  się jako „Najlepszy”, ”Najtańszy”.

Większość młodzieńców  tzw. „Dj” po prostu psuje wizerunek i następuje degradacja tego zawodu. Genezą tego jest obniżanie jakości, oraz pogoń za niższą cenę – w mniemaniu niektórych zleceniodawców tańszy równa się lepszy. Ja posiadając sprzęt renomowanych producentów nie dam niższej ceny za kompleksową usługę niż kolega z branży dysponujący chińskim, tandetnym, plastikowym sprzętem z marketu.  Jeden schowa się za konsoletą i będzie udawał, że go nie ma, gdyż boi się mikrofonu i kontaktu z gośćmi oraz ma problem aby poprawnie w języku ojczystym sformułować zdanie złożone. A szczyt umiejętności „profesjonalnych puszczaczy muzyki” z laptopa to słowa rzucane co jakiś czas typu: „jazda” „ręce w górę” (szczególnie na weselu) ale zapewniam –  tacy też się zdarzają i są pozornie tani. Jeżeli ja w najtańszej opcji przyjeżdżam na uroczystość ze sprzętem wartości 25 tys. PLN i proponuję za usługę  za wesele 1400PLN (czyli ok. 1/20 wartości sprzętu) a pewien DJ z którym telefonicznie rozmawiałem posiada laptopa (najtańszy już za 800PLN w Biedronce) i kolumny do prowadzenia karaoke (600PLN) „życzy” sobie 550PLN i wyznaje zasadę „maksimum grania zero gadania” i dlatego na wesela nie zbiera ze sobą mikrofonu. A patrząc na wartość sprzętu ile to jest 1/20 z 1400PLN, podpowiem 70 PLN i porównując pod względem sprzętowym tyle powinien „inkasować” za wesele i czyż 550PLN to nie „rozbój w biały dzień”?

A zgodnie mottem rodziny Gucci cyt.” Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.”

jeżeli mogę coś zasugerować Tobie drogi czytelniku tych słów – zanim powierzysz prowadzenie swojej uroczystości komuś przypadkowemu i doznasz rozczarowania, zadaj na chłodno tych kilka prostych pytań i oczekuj precyzyjnych odpowiedzi:

1. Co jest przewidziane w cenie usługi?

I od razu odpowiadam na te pytania chcąc przedstawić moją sylwetkę.

W cenie usługi zapewniam indywidualnie przygotowany plan uroczystości, repertuar przygotowany wspólnie z organizatorem wg wskazówek,  profesjonalne (japońskiej i amerykańskiej produkcji nie chińskiej) nagłośnienie, efekty świetlne – dyskotekowe i wyłącznie oryginalną muzykę z płyt  CD (muzykę odtwarzam z zawodowej konsolety DENON a nie z laptopa lub tableta i żadnego piractwa z mp3),  prowadzenie zabaw integracyjnych i konkursów. Dzięki mikrofonowi bezprzewodowemu jestem w stanie poprowadzić między gośćmi weselnymi wspólne śpiewanie (sto lat, gorzka wódka, kto w styczniu urodzony jest i inne utwory).

     2. Jakie oferent posiada doświadczenie i czy może przedstawić autentyczne referencje?

Imprezy prowadzę już od ponad 20  lat z gwarancją świetnej zabawy, mogę przedstawić referencje wystawione przez urzędy i instytucje państwowe gdzie są pieczątki i nazwiska osób podpisujących rekomendacje, możliwe do weryfikacji. (znam osobiście przypadki, gdzie  „profesjonaliści” płacą za pozytywne wpisy na facebook’u lub co gorsza sami sobie wystawiają opinie na różnych portalach)

     3. Jaką reprezentuje wiedzę i wykształcenie?

Posiadam wyższe wykształcenie elektroniczne – jestem magistrem  inżynierem elektronikiem po ukończonej państwowej wyższej szkole, wcześniej technikum elektroniczne. Czy wszyscy dj-e mają wiedzę  na jakiej zasadzie działa tranzystor? – podstawowy element każdego układu elektronicznego, a co to są zniekształcenia nieliniowe lub harmoniczne i posiadają świadomość jak powstają. Wykształcenie i wiedza jest bardzo ważna, nagłośnienie jest często wyrafinowanym systemem elektronicznym, a nie znajomość podstaw  skutkuje błędami i nieprzyjemnymi doznaniami dla uszu (piski, skrzeczenie, charczenie, sprzężenia zwrotne) – co kończy się ogólnie złym samopoczuciem wśród bawiących się gości lub awarią sprzętu przed zakończeniem uroczystości.

      4. Czy i jakim dysponuje sprzętem gwarantującym przebieg uroczystości bez technicznych niespodzianek?

Posiadam zaawansowany system nagłośnieniowy składający się z flagowej serii amerykańskiego JBL-a czyli szeroko pasmowe modele STX 815M oraz subbasy STX 818S oraz dla mniejszych uroczystości subbas JBL PD 5125. System ten sterowany jest przez procesor dźwięku DBX z dołączonym mikrofonem pomiarowym czuwający nad pracą wszystkich komponentów nagłośnienia. Kolumny zasilane są cyfrowymi i analogowymi końcówkami mocy polskiej produkcji („cudze chwalicie a swego nie znacie”). Sprzęt odtwarzający CD to japoński DENON oraz współpracujący mikser tej samej firmy. Ostatnio miewam telefony od osób świadomych i wymagających – lub od tych, którzy przeżyli już „zimny prysznic” i się pytają otwarcie – czy gram muzykę z laptopa i czy oby nie  mam sprzętu służącego do słuchania muzyki w domu? „Profesjonalni” tani Dj-eje potrafią prowadzić  wesela na takim sprzęcie –służącym do amatorskich zabaw na domówkach lub karaoke (i dzięki temu mają niższą cenę) Patrząc na wartość i amortyzację sprzętu zawsze przebiją mnie cenowo (w dół) tacy „pseudo-profesjonaliści”, ale cena uzasadnia korzyści płynące z tak prestiżowego systemu nagłośnieniowego dla organizatora uroczystości, a nie tandetnego plastiku. Owszem nie musisz się znać na sprzęcie (i na tym żerują „wschodzące gwiazdy szybko blaknącej sceny muzycznej”, wmawiając, że posiadają profesjonalną aparaturę) ale jak poprosisz ewentualnego kontrahenta o nazwy sprzętu i modele oraz wpiszesz te nazwy w Internecie, „wujek Google” odpowie Tobie, że jeżeli wartość jednej kolumny jest poniżej 1000PLN to jest amatorszczyzna, żaden profesjonalizm, a laptop bez zewnętrznej karty dźwiękowej to nędzny odtwarzacz, szczególnie pirackich, wątpliwej jakości plików mp3.

5. Czy odtwarzana muzyka będzie pochodziła z legalnej bazy?

Przeważnie na każdą uroczystość przyjeżdżam z około 600 oryginalnymi płytami CD, oraz setkami legalnych plików w postaci cyfrowej. I to jest ważne w dobie kontroli ZAIKS, które coraz częściej się zdarzają. Zamawiając legalnego DJ-a (chociaż droższego) nie narażasz się na wstyd i kpiny, a do tego zyskujesz jakość oraz brzmienie muzyki na najwyższym poziomie. Odtwarzanie pirackiej muzyki na uroczystości jest to „kradzież własności intelektualnej” i podpada po odpowiedni paragraf KK, a czy ty jako zleceniodawca chciałbyś zatrudniać złodzieja i narażać się na paserstwo???

6. Inne pytanie wg własnych priorytetów.

Inne pytanie wg własnych priorytetów – tutaj można zapytać się o szczegóły ważne z Twojego punktu widzenia. Zdarzyło mi się kiedyś przed pewną studniówką, że pomimo dobrej ceny, nie zostałem wynajęty przez samorząd uczniowski pewnej szkoły składający się z trzech nastolatek. Na moje pytanie – jakie argumenty przemawiały za moim konkurentem usłyszałem „bo on ma czarujący uśmiech”. Po kontakcie z Panią nauczycielką z tej szkoły dowiedziałem się, że ta studniówka była największą „klapą” w historii, a tym „DJ-em o czarującym uśmiechu” był kolega, który dwa lata temu ukończył tą samą szkołę i wzbudzał wcześniej „westchnienia” dziewczyn z samorządu uczniowskiego. No comments.

Państwo Młodzi zanim podejmiecie decyzję kogo zatrudnicie na swoje przyjęcie
wpierw porozmawiajcie z tą osobą, spotkajcie się z nią, zobaczcie przykładowe przyjecie prowadzone przez oferenta na płycie DVD, nie bazujcie wyłącznie na kilkuminutowych filmikach z netu.

Owszem miałem czasami pytania w drugą stronę – czemu jestem taki tani. Pewna Para Młoda otrzymała od właściciela restauracji (Sala Orchis, ul. Korkowa 163, Warszawa) – na pytanie jakiego DJ-a ON poleca – cztery wizytówki. Po telefonicznych rozmowach Państwa Młodych – trzech pierwszych za swoje usługi żądało kwoty w granicach 2500PLN a ja prawie o połowę mniejszą przy posiadanym takim nagłośnieniu oraz doświadczeniu i w tym momencie padło to pytanie „dlaczego tak tanio”. Odpowiedziałem prosto – jestem osobą posiadającą stałą pracę, zajmuję kierownicze stanowisko w dużym poważnym przedsiębiorstwie, a prowadzenie uroczystości jest to moja młodzieńcza pasja, którą cały czas kultywuję i rozwijam. (i tak od ponad 25 lat)

Referencje

Dziękujemy za wspaniałe prowadzenie wesela! Fantastyczna zabawa, wszyscy goście byli zachwyceni. Dj potrafi porwać każdego do zabawy. Jest lepszy niż nie jeden zespół weselny. Serdecznie polecamy i życzymy udanej zabawy! Pozdrawiam

- Paulina Z.