O mnie

Nazywam się Tomasz Kowalczyk  – DJ LIDER to ja – choć nie jestem tylko Disc Jockeyem zajmującym się obsługą muzyczną wszelkich uroczystości. Jestem jedną osobą o wielu wcieleniach, a mianowicie jestem w zależności od potrzeb również wodzirejem, wokalistą,  konferansjerem, instruktorem i narratorem posiadającym umiejętności rozbawienia i zagrania ciekawej, oryginalnej oprawy muzycznej, która przypadnie do gustu wszystkim Twoim gościom – bez względu na wiek, a także jestem prezenterem muzycznym. (wolę tą nazwę gdyż brzmi bardziej po „Naszemu”, a dla większości osób słowo „D.J.” kojarzy się z 20-sto letnim młodzieńcem, z laptopem w ręku w którym posiada milion wątpliwej jakości pirackich mp3-ek i sprzętem marnej jakości ze znanego portalu aukcyjnego).

Preferuję styl „starej” szkoły DJ-ów gdzie jednym z podstawowych narzędzi pracy jest mikrofon i kontakt z uczestnikami uroczystości. Na żywo odtwarzam  muzykę z ewentualnymi przejściami, tworzę remixy a nawet w razie potrzeby scratch-uję. (loppy, sample, presety) Aktualnie przekroczyłem 40 lat a w tym ponad 20 lat stażu za konsoletą, jestem mgr. inż. elektronikiem (ukończona Wojskowa Akademia Techniczna), a bogate doświadczenie, profesjonalny sprzęt i praktyka zdobyta m.in. w Dziale Technicznym Radia Kolor umożliwia mi polecenie Państwu mojej oferty ze świadomością tego, że proponuję i gwarantuję usługi wysokiej jakości.

Niezmiernie miło mi poinformować wszystkich potencjalnych – moich Zleceniodawców, że otrzymałem prestiżowy Certyfikat @Portalu Ślubnego Wesele z klasą. Certyfikat ten otrzymują wyłącznie – pozytywnie zweryfikowani i sprawdzeni usługodawcy przez  najbardziej znany Portal Ślubny dla Młodych Par. Oczywiście certyfikat ten gwarantuje, że usługi realizowane przeze mnie są na najwyższym poziomie z zachowaniem jednocześnie rozsądnych cen. Dodam, że smaczku dodaje fakt, iż na tym Portalu jestem zalogowanym usługodawcą od niecałego roku co tym bardziej powoduje moją dumę i zobowiązanie do jeszcze lepszej, wytężonej pracy.

 

Gdy prowadzę przyjęcie weselne – DJ to nie tylko „puszczanie” muzyki ale liczą się moje umiejętności konferansjerskie i wodzirejskie oraz  niebanalny charakter tzw. wesołka, który potrafi swym słowem zainteresować gości i zachęcić do zabawy.

Jestem dumny z tego, że jestem człowiekiem godnym zaufania dla kontrahentów i zapewniam o swojej solidności a także elastyczności. Prowadziłem uroczystości dla osób prywatnych, urzędów państwowych oraz dla największych znanych firm m.in. dla COCA-COLI, Mc Donalda. Realizowałem zlecenia w prestiżowych wielogwiazdkowych hotelach takich jak Marriott Warszawa, Lord Warszawa, Windsor Jachranka, Warszawianka Jachranka oraz w remizach strażackich miedzy innymi w OSP Legionowo, OSP Mroków, OSP Krubin.

Nie jestem „czarodziejem”, który opowiada bajkowe historie – tylko na wszystkie te okoliczności posiadam zarówno dokumentację fotograficzną jak i księgową. W mojej karierze nagłaśniałem z powodzeniem wystąpienia gwiazd polskiej estrady: Rudi’ego SCHUBERTA i Krzysztofa DAUKSZEWICZA, a na prywatnej imprezie śpiewał dla gości z wykorzystaniem mojego sprzętu Andrzej KRZYWY . Kilka razy awaryjnie ratowałem organizatorów z opresji, do których na 3 godziny przed np. weselem zadzwonił przedstawiciel zespołu muzycznego i oświadczył, że z różnych powodów nie przyjadą na wesele.

Mocnymi moimi stronami są: DOŚWIADCZENIE, ELASTYCZNOŚĆ, BOGACTWO MOŻLIWOŚCI oraz ROZSĄDNA CENA w stosunku do umiejętności i oferty!

Działam na terenie województwa mazowieckiego a w szczególności w Legionowie, w Warszawie i jej okolicach.

Istnieje możliwość wystawienia Faktury VAT, a umowę od której odprowadzam podatki podpisuję za każdym razem. Treść zawarta w mojej umowie nie chroni tylko Zleceniobiorcę ale i Zleceniodawcę, wtedy macie Państwo gwarancję pewności i solidności, że nie wycofam się tuż przed ważnym Waszym wydarzeniem. Na życzenie organizatora w jego imieniu mogę, jako posiadacz konta w organizacji opłacić ZAIKS.

Na stałe współpracuję z kilkoma D.J.-ami kolegami po fachu oraz agencjami muzycznymi, wymieniamy się informacjami, trendami i doświadczeniami, a wszystko po to, aby doskonalić wspólną pracę i wiedzę, która stanowi naszą inwestycję na przyszłość.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji odpowiem na nurtujące pytania telefonicznie lub mailowo a także chętnie spotkam się z Państwem, zaprezentuję zdjęcia, filmy z wesel  i innych imprez prowadzonych przeze mnie oraz w celu omówienia szczegółów i rozwiania wszelkich wątpliwości.

I ostrzegam: nie ufajcie osobie, która tytułuje  się jako „Najlepszy”, ”Najtańszy”.

Większość młodzieńców  tzw. „Dj” po prostu psuje wizerunek i następuje degradacja tego zawodu. Genezą tego jest obniżanie jakości, oraz pogoń za niższą cenę – w mniemaniu niektórych zleceniodawców tańszy równa się lepszy. Niestety za niską cenę, nie możemy spodziewać się cudów. Marketingowy wyścig zbrojeń doprowadził już do granic absurdu…

Moje nagłośnienie, którym dysponuje faktycznie wykorzystuje kosztowne komponenty, zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne i wysokiej klasy podzespoły co daje racjonalne powiązanie ceny z techniczną wartością wyrobu. Na uroczystościach gwarantuję krystaliczny dźwięk, luksusowe wykończenie oraz moc i uderzenie a także prestiż marki producenta.  Te argumenty tłumaczą wyższe koszty amortyzacji

Chyba nie potrzeba mieć doktoratu z ekonomii aby wywnioskować, że ja właśnie posiadając sprzęt renomowanych producentów nie dam niższej ceny za kompleksową usługę niż kolega z branży dysponujący chińskim, tandetnym, plastikowym sprzętem z marketu.  Jeden schowa się za konsoletą i będzie udawał, że go nie ma, gdyż boi się mikrofonu i kontaktu z gośćmi oraz ma problem aby poprawnie w języku ojczystym sformułować zdanie złożone. A szczyt umiejętności „profesjonalnych puszczaczy muzyki” z laptopa to słowa rzucane co jakiś czas typu: „jazda” „ręce w górę” (szczególnie na weselu) ale zapewniam –  tacy też się zdarzają i są pozornie tani. Jeżeli ja w najtańszej opcji przyjeżdżam na uroczystość ze sprzętem wartości 30 tys. PLN i proponuję za usługę –  za wesele 1500PLN (czyli ok. 1/20 wartości sprzętu) a pewien DJ z którym telefonicznie rozmawiałem posiada laptopa (najtańszy już za 800PLN w Biedronce) i kolumny do prowadzenia karaoke (600PLN na Allegro) „życzy” sobie 550PLN i wyznaje zasadę „maksimum grania zero gadania”  – dlatego na wesela nie zbiera ze sobą mikrofonu. A patrząc na wartość sprzętu ile to jest 1/20 z 1400PLN (wartość jego sprzętu), podpowiem – równo 70 PLN i porównując pod względem sprzętowym tyle ten „profesjonalista” powinien „inkasować” za wesele i czyż 550PLN to nie „rozbój w biały dzień”?

A zgodnie mottem rodziny Gucci cyt.” Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.”

jeżeli mogę coś zasugerować Tobie drogi czytelniku tych słów – zanim powierzysz prowadzenie swojej uroczystości komuś przypadkowemu i doznasz rozczarowania, zadaj na chłodno tych kilka prostych pytań i oczekuj precyzyjnych odpowiedzi:

1. Co jest przewidziane w cenie usługi?

I od razu odpowiadam na te pytania chcąc przedstawić moją sylwetkę.

W cenie usługi zapewniam indywidualnie przygotowany plan uroczystości, repertuar przygotowany wspólnie z organizatorem wg wskazówek,  profesjonalne (japońskiej i amerykańskiej produkcji nie chińskiej) nagłośnienie, efekty świetlne – dyskotekowe i wyłącznie legalną muzykę z płyt  CD (muzykę odtwarzam z zawodowej konsolety DENON a nie z laptopa lub tableta i żadnego piractwa z mp3),  prowadzenie zabaw integracyjnych i konkursów. Dzięki mikrofonowi bezprzewodowemu jestem w stanie poprowadzić między gośćmi weselnymi wspólne śpiewanie (sto lat, gorzka wódka, kto w styczniu urodzony jest i inne utwory).

     2. Jakie oferent posiada doświadczenie i czy może przedstawić autentyczne referencje?

Imprezy prowadzę już od ponad 20  lat z gwarancją świetnej zabawy, mogę przedstawić referencje wystawione przez urzędy i instytucje państwowe gdzie są pieczątki i nazwiska osób podpisujących rekomendacje, możliwe do weryfikacji. (znam osobiście przypadki, gdzie  „profesjonaliści” płacą za pozytywne wpisy na facebook’u lub co gorsza sami sobie wystawiają opinie na różnych portalach)

     3. Jaką reprezentuje wiedzę i wykształcenie?

Posiadam wyższe wykształcenie elektroniczne – jestem magistrem  inżynierem elektronikiem, a wcześniej ukończyłem technikum elektroniczne. Ukończona państwowa, prestiżowa i znana akademia techniczna – zapewnia taki poziom umiejętności swoich absolwentów, które dają gwarancje oczekiwaniom jakie powinny spełniać osoby zatrudnione w branży zaawansowanych i nowoczesnych technologii. Czy wszyscy dj-e mają wiedzę  na jakiej zasadzie działa tranzystor? – podstawowy element każdego układu elektronicznego, a co to są zniekształcenia nieliniowe lub harmoniczne i posiadają świadomość jak powstają. Wykształcenie i wiedza jest bardzo ważna, nagłośnienie jest często wyrafinowanym systemem elektronicznym, a nie znajomość podstaw  skutkuje błędami i nieprzyjemnymi doznaniami dla uszu (piski, skrzeczenie, charczenie, sprzężenia zwrotne) – co kończy się ogólnie złym samopoczuciem wśród bawiących się gości lub awarią sprzętu przed zakończeniem uroczystości.

      4. Czy i jakim dysponuje sprzętem gwarantującym przebieg uroczystości bez technicznych niespodzianek?

Posiadam zaawansowany system nagłośnieniowy składający się z flagowej serii amerykańskiego JBL-a czyli szeroko pasmowe modele STX 815M oraz subbasy STX 818S oraz dla mniejszych uroczystości subbas JBL PD 5125. Natomiast dźwięk sterowany jest przez procesor firmy Dbx  z dołączonym mikrofonem pomiarowym, czuwający nad pracą wszystkich komponentów nagłośnienia. Kolumny zasilane są cyfrowymi i analogowymi końcówkami mocy polskiej produkcji („cudze chwalicie a swego nie znacie”). Sprzęt odtwarzający CD to japoński DENON oraz współpracujący mikser tej samej firmy. Ostatnio miewam telefony od osób świadomych i wymagających – lub od tych, którzy przeżyli już „zimny prysznic” i się pytają otwarcie – czy gram muzykę z laptopa i czy oby nie  mam sprzętu służącego do słuchania muzyki w domu? „Profesjonalni” tani Dj-eje potrafią prowadzić  wesela na takim sprzęcie –służącym do amatorskich zabaw na domówkach lub karaoke (i dzięki temu mają niższą cenę) Patrząc na wartość i amortyzację sprzętu zawsze przebiją mnie cenowo (w dół) tacy „pseudo-profesjonaliści”, ale cena uzasadnia korzyści płynące z tak prestiżowego systemu nagłośnieniowego dla organizatora uroczystości, a nie tandetnego plastiku. Owszem nie musisz się znać na sprzęcie (i na tym żerują „wschodzące gwiazdy szybko blaknącej sceny muzycznej”, wmawiając, że posiadają profesjonalną aparaturę) ale jak poprosisz ewentualnego kontrahenta o podanie nazw sprzętu i modele oraz wpiszesz te nazwy w Internecie, „wujek Google” odpowie Tobie co z niego za „zawodowiec”, że jeżeli wartość jednej kolumny jest poniżej 1000PLN to jest amatorszczyzna, żaden profesjonalizm, a laptop bez zewnętrznej karty dźwiękowej to nędzny odtwarzacz, szczególnie pirackich, wątpliwej jakości plików mp3.

5. Czy odtwarzana muzyka będzie pochodziła z legalnej bazy?

Przeważnie na każdą uroczystość przyjeżdżam z około 600 oryginalnymi płytami CD, oraz setkami legalnych plików w postaci cyfrowej. I to jest ważne w dobie kontroli ZAIKS, które coraz częściej się zdarzają. Zamawiając legalnego DJ-a (chociaż droższego) nie narażasz się na wstyd i kpiny, a do tego zyskujesz jakość oraz brzmienie muzyki na najwyższym poziomie. Odtwarzanie pirackiej muzyki na uroczystości jest to „kradzież własności intelektualnej” i podpada po odpowiedni paragraf KK, a czy ty jako zleceniodawca chciałbyś zatrudniać złodzieja i narażać się na paserstwo???

6. Inne pytanie wg własnych priorytetów.

Inne pytanie wg własnych priorytetów – tutaj można zapytać się o szczegóły ważne z Twojego punktu widzenia. Zdarzyło mi się kiedyś przed pewną studniówką, że pomimo dobrej ceny, nie zostałem wynajęty przez samorząd uczniowski pewnej szkoły składający się z trzech nastolatek. Na moje pytanie – jakie argumenty przemawiały za moim konkurentem usłyszałem „bo on ma czarujący uśmiech”. Po kontakcie z Panią nauczycielką z tej szkoły dowiedziałem się, że ta studniówka była największą „klapą” w historii, a tym „DJ-em o czarującym uśmiechu” był kolega, który dwa lata temu ukończył tą samą szkołę i wzbudzał wcześniej „westchnienia” dziewczyn z samorządu uczniowskiego. No comments.

Państwo Młodzi zanim podejmiecie decyzję kogo zatrudnicie na swoje przyjęcie
wpierw porozmawiajcie z tą osobą, spotkajcie się z nią, zobaczcie przykładowe przyjecie prowadzone przez oferenta na płycie DVD, nie bazujcie wyłącznie na kilkuminutowych filmikach z netu.

Owszem miałem czasami pytania w drugą stronę – czemu jestem taki tani. Pewna Para Młoda otrzymała od właściciela restauracji (Sala Orchis, ul. Korkowa 165, Warszawa) – na pytanie jakiego DJ-a ON poleca – cztery kontakty. Po telefonicznych rozmowach Państwa Młodych – trzech pierwszych za swoje usługi żądało kwoty w granicach 2500PLN, a ja prawie o połowę mniejszą przy posiadanym takim nagłośnieniu oraz doświadczeniu i w tym momencie padło to pytanie „dlaczego tak tanio”. Odpowiedziałem prosto – jestem osobą posiadającą stałą pracę, zajmuję kierownicze stanowisko w dużym poważnym przedsiębiorstwie, a prowadzenie uroczystości jest to moja młodzieńcza pasja, którą cały czas kultywuję i rozwijam. (i tak od ponad 25 lat)

o-mnie-300x300

Wychodząc naprzeciw  potrzebom niektórych organizatorów (przeważnie Nowożeńców) zdecydowałem się na współpracę z Wokalistką.

Jako DJ/PREZENTER/WODZIREJ odpowiadam  za odpowiednio dobraną muzykę oraz dobrą zabawę a wokalistka dodatkowo śpiewa na żywo w takt odtwarzanych przeze mnie podkładów muzycznych – szlagiery muzyki polskiej oraz zagranicznej.

 Współpracuję z poważnymi kontrahentami w branży weselnej m.in:
Portal „weselezklasą.pl”
historia-i-dzis

Poznajmy się.

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?Myślę, że posiadając ponad dwudziesto-letnie doświadczenie za konsoletą, wyższe wykształcenie elektroniczne połączone ze zmysłem muzycznym – mogę skromnie o sobie napisać, iż jestem profesjonalnym DJ-em lub bardziej po „naszemu” – prezenterem muzycznym. Te argumenty oraz rozbudowana i elastyczna oferta dają rękojmię najwyższej jakości obsługi Waszego przyjęcia. Moja oferta jest przejrzysta i myślę, że bardzo czytelna – bez ukrytych kruczków i wpisów „małym drukiem”. 

Czym wyróżnia się nasza oferta?Moje propozycje przedstawiają się bardzo rozsądnie cenowo – jednocześnie zapewniam najwyższą jakość, kompleksowość oraz indywidualne podejście do każdej Młodej Pary.

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?Tak jak napisałem powyżej samodzielnym prowadzeniem imprez zajmuję się od ponad 20-lat, od 1992 roku. Natomiast dopiero po około 15 latach zdobyłem odpowiednie doświadczenie oraz zgromadziłem optymalne zaplecze techniczne umożliwiające odpowiedzialne i bezusterkowe prowadzenie uroczystości weselnych.

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?Moja usługa obejmuje przeważnie czas 10 godzin prowadzenia uroczystości od momentu przyjazdu Młodej Pary. Generalnie czas rozstawienia sprzętu przed przyjazdem Nowożeńców, optymalnego dostrojenia do akustyki sali, przygotowania trwa około 3 h, natomiast czas demontażu (około 1,5 h) po zakończeniu wesela nie wlicza się do tych 10-u godzin. Oczywiście zawsze istnieje możliwość przedłużenia prowadzenia wesela ponad podane 10h.

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?Gwarantuję kompleksową obsługę uroczystości weselnej: NAGŁOŚNIENIE, OŚWIETLENIE, OBSŁUGĘ MUZYCZNĄ i PROWADZENIE – w każdym pakiecie na niezmienionym najwyższym poziomie. Cena pakietów zmienia się tylko od ilości i jakości użytego sprzętu do realizacji zlecenia.
Zapewniam: prowadzenie imprezy przez mikrofon w zakresie muzyczno-konferansjerskim, prowadzenie zabaw i konkursów, legalną bazę muzyki, sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy – adekwatny do wielkości uroczystości. Dodaję dekorację architektoniczną sali Gratis (od 10 do 20 reflektorów – w zależności od wybranego pakietu)
Dodatkowo już w cenie 1500PLN za wesele wliczony jest transport do 30 km od Pałacu Kultury i Nauki – Gratis.

Skład, w którym występujemy.Generalnie dzięki bogatemu doświadczeniu – wesela prowadzę samodzielnie (a mikrofon bezprzewodowy umożliwia mi przemieszczanie się po całej sali bez ograniczeń) nie potrzebuję dodatkowego człowieka do wciskania przycisku PLAY w odtwarzaczu, gdyż jak zajdzie potrzeba, a jestem daleko od konsolety to śpiewam z gośćmi toasty „na żywo” a’capella. (wówczas Organizatorzy płacą za tzw. „jeden talerzyk”) Natomiast na specjalne życzenie Młodych Par mogę zaproponować wokalistkę lub śpiewającego gitarzystę lub akordeonistę – którzy są specjalistami od prowadzenia biesiady za stołami a jednocześnie są dodatkowymi wodzirejami. Również mam kontakt do Pani skrzypaczki, która zajmuje się oprawę instrumentalną ślubu i wesela.

Czy skład zespołu jest niezmienny?Wesela prowadzę samodzielnie – a dzięki współpracy z kilkoma kolegami z branży w razie zdublowania się terminu mogę zaproponować sprawdzonego człowieka.

Jaki repertuar proponujemy?W mojej walizce można znaleźć wiele tysięcy nagrań (legalna baza muzyki) na wyłącznie oryginalnych płytach CD (ponad 600 szt. starannie dobranych i wyselekcjonowanych płyt oraz ponad 300 plików w formacie cyfrowym – gwarantujących najwyższą możliwą jakość dźwięku). Proponuję Państwu niezapomnianą atmosferę przy ponadczasowych, sprawdzonych przebojach muzyki tanecznej, a także prezentuję muzykę nowych brzmień – przy których będzie można potańczyć, pobawić i zrelaksować się.

Każde przedsięwzięcie to dla mnie indywidualny projekt, poprzedzony dokładną analizą Państwa potrzeb i precyzyjnych ustaleń – również odnośnie repertuaru muzycznego. Ponadto jestem otwarty na wszelkie sugestie z Państwa strony. Możecie Państwo również zrobić swoją listę utworów, które chcielibyście usłyszeć na imprezie i przekazać tę listę na spotkaniu ze mną. W zależności od czasu trwania imprezy odtwarzam średnio ok. 100 – 120 utworów, moim zadaniem jest ich odpowiedni dobór jak i przemyślana kolejność grania w zależności od rozwoju sytuacji na parkiecie. Dla zainteresowanych osób mogę przekazać moją listę ok. 500 hitów, które najczęściej gram na imprezach – co ułatwi Państwu dokonanie wstępnego wyboru utworów. Bardzo ułatwia mi pracę gdy Organizatorzy wybiorą z przedstawionej listy około 30 utworów, które chcieliby na pewno usłyszeć i zatańczyć (znacie również gusta muzyczne swoich gości) oraz określą preferowane gatunki muzyczne. Niektórzy przysyłają mi również „czarną listę” – utworów muzycznych, za którymi nie przepadają. Tym sposobem możecie Państwo mieć istotny wpływ na rodzaj muzyki prezentowanej podczas imprezy. Natomiast już podczas uroczystości dobieram muzykę elastycznie w zależności od rozwoju sytuacji na parkiecie oraz sił i temperamentu tancerzy.

Czy nasza usługa obejmuje również oprawę konferansjerską?Gdy prowadzę przyjęcie weselne – DJ to nie tylko „puszczanie” muzyki ale liczą się moje umiejętności konferansjerskie i wodzirejskie oraz niebanalny charakter, który potrafi słowem zainteresować gości i zachęcić do zabawy. Preferuję styl „starej” szkoły DJ-ów gdzie jednym z podstawowych narzędzi pracy jest mikrofon oraz kontakt i wchodzenie w interakcje z uczestnikami uroczystości.
Prowadzę przez mikrofon wszystkie elementy wesela zgodnie ze wspólnie opracowanym z Młodą Parą planem uroczystości (ja oczywiście przesyłam wstępne propozycje i „zasadnicze” punkty wesela). Wszystkie zabawy, konkursy prowadzę z klasą i bez nachalności – uzgadniam i omawiam je z Nowożeńcami, są one nierozerwalnym elementem dobrego wesela. Jeżeli znacie dobrze swoich Gości i lubią zabawy z „przymrużeniem oka” też nie ma problemu abym je animował.
Kto jest wokalistą w naszym składzie?Jeżeli prowadzę wesele sam w charakterze dja-konferansjera inicjuję toasty i śpiewam ja. Natomiast wychodząc naprzeciw potrzebom niektórych organizatorów (przeważnie Nowożeńców) zdecydowałem się na współpracę z Wokalistką.
Jako DJ/PREZENTER/WODZIREJ odpowiadam za odpowiednio dobraną muzykę oraz dobrą zabawę a wokalistka dodatkowo śpiewa na żywo w takt odtwarzanych przeze mnie podkładów muzycznych – szlagiery muzyki polskiej oraz zagranicznej. Na specjalne życzenie Nowożeńców mogę przyjechać na wesele ze śpiewającym gitarzystą oraz ze śpiewającym akordeonistą. Gdybyście chcieli aby na Waszej uroczystości Ktoś poprowadził biesiadę przy stołach ( z „żywym” instrumentem) – to Oni są specjalistami od tego.

Na jakich instrumentach gramy?Jako DJ pracuję na multimedialnych odtwarzaczach firmy DENON, natomiast na specjalne życzenie Nowożeńców mogę przyjechać na wesele ze śpiewającym gitarzystą oraz ze śpiewającym akordeonistą. Gdybyście chcieli aby na Waszej uroczystości Ktoś poprowadził biesiadę przy stołach ( z „żywym” instrumentem) – to Oni są specjalistami od tego. Również mogę zapewnić Panią grającą na elektrycznych skrzypcach na weselu natomiast w kościele występuje grając na klasycznych.

Na jakim sprzęcie pracujemy?Pracuję na produktach zaufanych, renomowanych marek. Przy zalewie taniego, słabiutkiego technicznie sprzętu zza Wielkiego Muru – trzeba naprawdę mieć wiedzę z dziedziny elektroniki aby wybrać tych kilka perełek. Posiadam zaawansowany system nagłośnieniowy składający się z flagowej serii amerykańskiego JBL-a czyli szeroko-pasmowe modele STX 815M oraz subbasy STX 818S a dla mniejszych uroczystości subbas JBL PD 5125. Natomiast dźwięk sterowany jest przez procesor firmy Dbx z dołączonym mikrofonem pomiarowym, czuwający nad pracą wszystkich komponentów nagłośnienia. Kolumny zasilane są cyfrowymi i analogowymi końcówkami mocy. Sprzęt odtwarzający CD – to japońskie DENON-y (zabieram ze sobą trzy aby poprawić komfort pracy) oraz współpracujący mikser tej samej firmy. Ten sprzęt jest gwarantem jakości i realizacji zlecenia bez technicznych niespodzianek. Ale pomimo tego zawsze ze sobą zabieram „backup” w postaci rezerwowego miksera oraz końcówki mocy.

Międzynarodowe wesele – w jakich językach możemy poprowadzić imprezę?Aby zapewnić najwyższą jakość usług oraz komfort, zapewniam obsługę na weselu tłumacza w wybranym języku.

Dodatkowe atrakcje, które możemy Wam zaproponować.Proponuję dodatkowo:
– elegancki Biały Napis „LOVE” LED 3D wykonany jest z wysokiej klasy sklejki brzozowej, wycinany na komputerowo sterowanej frezarce CNC – idealnie spasowany, pomalowany białym lakierem – połysk. Dzięki temu oraz zastosowaniu taśm LED RGB, światło jest ładnie rozproszone, nie oślepia a sam napis sprawdza się na sali balowej jako świetna atrakcja.
– dysponuję wytwornicą ciężkiego dymu jednej z najlepszych firmy z tej branży czyli amerykański CHAUVET model: NIMBUS – do tworzenia efektu Tańca w chmurach.
– posiadam 25 reflektorów LED RGB do architektonicznej dekoracji światłem. W zależności od wybranego Pakietu Młoda Para otrzymuje u mnie od 10 do 20 reflektorów GRATIS.
– Fontanny iskier przy końcówce pierwszego tańca na Sali (pirotechnika sceniczna)
– Bańki mydlane przy powitaniu na sali lub przed salą podczas przywitania chlebem i solą.
– projektor komputerowy oraz ekran.

Czy oferujemy efekty świetlne w trakcie prowadzenia imprezy?Tak oczywiście. W każdym pakiecie zawarte są dyskotekowe efekty świetlne parkietu działające w rytm muzyki, a także statyczna dekoracja światłem sali weselnej. (kiedyś ustawiałem pracę dynamiczną ale kamerzyści narzekali że „balans bieli im się rozjeżdża”)

Czy możecie zaproponować własną listę utworów?Tak, po kontakcie ze mną przesyłam Młodej Parze listę ponad 500 utworów (wybranych z ponad 600 płyt), które sprawdzają się na parkiecie, a podpowiem, że podczas wesela gram około 100-120 piosenek. Para Młoda może zaproponować również dodatkowo własne Hity.

Czy goście weselni mogą zamawiać piosenki i dedykacje?Tak – mogą zamawiać życzenia muzyczne oraz dedykacje. Czasami tylko muszę tłumaczyć „podchmielonym” mężom, że to jest uroczystość Młodej Pary i nie wypada podczas jej trwania – składać życzeń jego żonie. :-) chyba, że jest to Pan Młody!!!

Czy mamy własną licencję na ZAiKS?Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w gestii organizatora imprezy jest wniesienie opłat do ZAIKS-U. Natomiast z mojej strony, na życzenie Nowożeńców – w ich imieniu – posiadając już konto w ZAIKS mogę dopełnić tej formalności.

Mój sprzęt

Referencje

Przedstawiam kilka wiarygodnych komentarzy, opinii oraz poleceń otrzymanych od osób fizycznych jak i prawnych. Bez trudu można odszukać w internecie dane kontaktowe i zweryfikować ich prawdziwość. Natomiast od Młodych Par otrzymałem referencje w postaci e-maili, które są do wglądu na spotkaniu ze mną. (z uwagi na RODO nie będę podawał ich danych kontaktowych).  Nie sztuką jest poprosić znajomych, rodzinę, sąsiadów itd. o wystawienie kilkudziesięciu pozytywnych opinii ewentualnie kupić na znanym portalu aukcyjnym „like”. Nie mam na to czasu i jestem rzetelny.

skanuj0002Referencje nr 1Referencje nr 2Referencje nr 3rekomendacja od PaulinyMarysia i KamilRudi plus akomp z dedhttps://www.weselezklasa.pl/certyfikat/39599.pngSkan_20200120

Jak wybrać DJ'a

Jak wybrać dj-a a może zespół muzyczny na wesele?

Wśród dosłownie tysięcy ofert, można odszukać wielu DJ-ów oferujących oprawę muzyczną wesel. Wybranie właśnie tego jedynego odpowiadającego Twoim wymaganiom (i planowanemu budżetowi na ten cel) jest nie lada wyczynem, ponieważ wszyscy oferują profesjonalny sprzęt i usługi na najwyższym, wprost światowym poziomie. Poniżej podam kilka przykładów – znalezionych przez mnie w internecie na stronach www oraz portalach z usługami, a ja ze swojej strony zachęcam do zapoznania się z moją ofertą.

Dlaczego dj-ej a nie zespół?:
# pod względem artystycznym – posiadam bogatszy i bardziej elastyczny repertuar niż najlepszy zespół muzyczny,
# pod względem merytorycznym – każda impreza to indywidualny projekt gdzie nie ma miejsca na rutynę i nie udaję, że gram…, (playback i pół-playback to specjalności już ponad 90% zespołów muzycznych grających „na żywo”)
# pod względem ekonomicznym – nie mam sztywno ustalonych cen, które są i tak znacznie niższe niż zespołu (a ponadto potencjalny organizator płaci tylko za jeden „talerzyk” a nie za tyle – ilu jest członków zespołu).
vlcsnap-2015-01-19-10h38m58s150zespł na 2 laptopyDSCF1263

Dla możliwości porównania dodałem kilka zdjęć (przeważnie z YOUTUBE) ukazujących światowych DJ-ów. Czy Ktoś widział u prawdziwych profesjonalnych dj-ów laptopa jako narzędzie do odtwarzania muzyki?

gigitiesto jpgczechyjaponia

Również kilka fotek z polski z udziałem profesjonalistów. (i tu też nie ma laptopów, a multimedialne odtwarzacze CD)

mayday polandafter partycamasutraUjęcie z filmu DJ jpg

A teraz dla porównania kilka ofert weselnych wyszukanych w internecie:

2 komp plus 1 kolumna komstac komnuda komnapoj komdomowy kombizen kom

I jeszcze dwa zdjęcia. Na pierwszym widać mój sprzęt z pewnej imprezy a na drugim sprzęt rozczarowanego mojego znajomego, który dał się „nabrać” na telefonicznego profesjonalnego dj-a i dał mi to zdjęcie jako przestrogę dla innych. Obiecywał ten „profesjonalny” DJ w czasie rozmowy telefonicznej profesjonalną aparaturę, super efekty i same najnowsze przeboje, zapewniał, że jest najlepszy na rynku. Znajomy mój zawiódł się strasznie, bo nie spytał się o konkrety tylko interesowała go niska cena – ale na zmianę decyzji już było za późno – goście  się  zbierali. Zgodnie z filozofią marketingu zadowolony klient powie o tym trzem następnym a rozczarowany dziesięciu kolejnym.

Dziś rozżalony klient okazuje się być bardzo kreatywny, na nieszczęście firmy, która ściągnęła na siebie jego gniew. W dobie portali społecznościowych, youtube i tanich kamer wideo, umieszczenie krytycznego filmu n.t. obsługi w danej firmie online to kwestia kilkudziesięciu minut dla niezadowolonego klienta. Ten sam film może natomiast trafić do dziesiątek, albo nawet i setek tysięcy potencjalnych klientów firmy, trwale ich do niej zrażając.

Dziś obserwuję, iż nowe persony, wchodzące na rynek,  głównie to  osoby młode i niedoświadczone, które uważają, że główną i najskuteczniejszą bronią, jest niska cena usługi. A duża część klientów uważa, że tani równa się dobry. A jak napisałem wyżej: Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę. Wniosek na koniec – ten znajomy przyznał mi się, że zapłacił 100PLN mniej, niż  za proponowane przeze mnie honorarium za piątkowa imprezę z moją aparaturą jak po lewej stronie.

sprzęt FOHkolegi impreza

Przewiń do góry