O mnie

 • O mnie
 • mój sprzęt
 • moje referencje
 • jak wybrać DJ'a
 • ja w belissima 50

  Nazywam się Tomasz Kowalczyk  – DJ LIDER to ja – choć nie jestem tylko Disc Jockeyem zajmującym się obsługą muzyczną wszelkich uroczystości. Jestem jedną osobą o wielu wcieleniach, a mianowicie jestem w zależności od potrzeb również wodzirejem, wokalistą,  konferansjerem, instruktorem i narratorem posiadającym umiejętności rozbawienia i zagrania ciekawej, oryginalnej oprawy muzycznej, która przypadnie do gustu wszystkim Twoim gościom – bez względu na wiek, a także jestem prezenterem muzycznym. (wolę tą nazwę gdyż brzmi bardziej po „Naszemu”, a dla większości osób słowo „D.J.” kojarzy się z 20-sto letnim młodzieńcem, z laptopem w ręku w którym posiada milion wątpliwej jakości pirackich mp3-ek i sprzętem marnej jakości ze znanego portalu aukcyjnego).

  Preferuję styl „starej” szkoły DJ-ów gdzie jednym z podstawowych narzędzi pracy jest mikrofon i kontakt z uczestnikami uroczystości. Na żywo odtwarzam  muzykę z ewentualnymi przejściami, tworzę remixy a nawet w razie potrzeby scratch-uję. (loppy, sample, presety) Aktualnie przekroczyłem 40 lat a w tym ponad 20 lat stażu za konsoletą, jestem mgr. inż. elektronikiem (ukończona Wojskowa Akademia Techniczna), a bogate doświadczenie, profesjonalny sprzęt i praktyka zdobyta m.in. w Dziale Technicznym Radia Kolor umożliwia mi polecenie Państwu mojej oferty ze świadomością tego, że proponuję i gwarantuję usługi wysokiej jakości.

  https://www.weselezklasa.pl/certyfikat/39599.png

  Niezmiernie miło mi poinformować wszystkich potencjalnych – moich Zleceniodawców, że otrzymałem prestiżowy Certyfikat @Portalu Ślubnego Wesele z klasą. Certyfikat ten otrzymują wyłącznie – pozytywnie zweryfikowani i sprawdzeni usługodawcy przez  najbardziej znany Portal Ślubny dla Młodych Par. Oczywiście certyfikat ten gwarantuje, że usługi realizowane przeze mnie są na najwyższym poziomie z zachowaniem jednocześnie rozsądnych cen. Dodam, że smaczku dodaje fakt, iż na tym Portalu jestem zalogowanym usługodawcą od niecałego roku co tym bardziej powoduje moją dumę i zobowiązanie do jeszcze lepszej, wytężonej pracy.

  Gdy prowadzę przyjęcie weselne – DJ to nie tylko „puszczanie” muzyki ale liczą się moje umiejętności konferansjerskie i wodzirejskie oraz  niebanalny charakter tzw. wesołka, który potrafi swym słowem zainteresować gości i zachęcić do zabawy.

  Jestem dumny z tego, że jestem człowiekiem godnym zaufania dla kontrahentów i zapewniam o swojej solidności a także elastyczności. Prowadziłem uroczystości dla osób prywatnych, urzędów państwowych oraz dla największych znanych firm m.in. dla COCA-COLI, Mc Donalda. Realizowałem zlecenia w prestiżowych wielogwiazdkowych hotelach takich jak Marriott Warszawa, Lord Warszawa, Windsor Jachranka, Warszawianka Jachranka oraz w remizach strażackich miedzy innymi w OSP Legionowo, OSP Mroków, OSP Krubin.

  Nie jestem „czarodziejem”, który opowiada bajkowe historie – tylko na wszystkie te okoliczności posiadam zarówno dokumentację fotograficzną jak i księgową. W mojej karierze nagłaśniałem z powodzeniem wystąpienia gwiazd polskiej estrady: Rudi’ego SCHUBERTA i Krzysztofa DAUKSZEWICZA, a na prywatnej imprezie śpiewał dla gości z wykorzystaniem mojego sprzętu Andrzej KRZYWY . Kilka razy awaryjnie ratowałem organizatorów z opresji, do których na 3 godziny przed np. weselem zadzwonił przedstawiciel zespołu muzycznego i oświadczył, że z różnych powodów nie przyjadą na wesele.

  Mocnymi moimi stronami są: DOŚWIADCZENIE, ELASTYCZNOŚĆ, BOGACTWO MOŻLIWOŚCI oraz ROZSĄDNA CENA w stosunku do umiejętności i oferty!

  Działam na terenie województwa mazowieckiego a w szczególności w Legionowie, w Warszawie i jej okolicach.

  Istnieje możliwość wystawienia Faktury VAT, a umowę od której odprowadzam podatki podpisuję za każdym razem. Treść zawarta w mojej umowie nie chroni tylko Zleceniobiorcę ale i Zleceniodawcę, wtedy macie Państwo gwarancję pewności i solidności, że nie wycofam się tuż przed ważnym Waszym wydarzeniem. Na życzenie organizatora w jego imieniu mogę, jako posiadacz konta w organizacji opłacić ZAIKS.

  Na stałe współpracuję z kilkoma D.J.-ami kolegami po fachu oraz agencjami muzycznymi, wymieniamy się informacjami, trendami i doświadczeniami, a wszystko po to, aby doskonalić wspólną pracę i wiedzę, która stanowi naszą inwestycję na przyszłość.

  W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji odpowiem na nurtujące pytania telefonicznie lub mailowo a także chętnie spotkam się z Państwem, zaprezentuję zdjęcia, filmy z wesel  i innych imprez prowadzonych przeze mnie oraz w celu omówienia szczegółów i rozwiania wszelkich wątpliwości.

  I ostrzegam: nie ufajcie osobie, która tytułuje  się jako „Najlepszy”, ”Najtańszy”.

  Większość młodzieńców  tzw. „Dj” po prostu psuje wizerunek i następuje degradacja tego zawodu. Genezą tego jest obniżanie jakości, oraz pogoń za niższą cenę – w mniemaniu niektórych zleceniodawców tańszy równa się lepszy. Niestety za niską cenę, nie możemy spodziewać się cudów. Marketingowy wyścig zbrojeń doprowadził już do granic absurdu…

  Moje nagłośnienie, którym dysponuje faktycznie wykorzystuje kosztowne komponenty, zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne i wysokiej klasy podzespoły co daje racjonalne powiązanie ceny z techniczną wartością wyrobu. Na uroczystościach gwarantuję krystaliczny dźwięk, luksusowe wykończenie oraz moc i uderzenie a także prestiż marki producenta.  Te argumenty tłumaczą wyższe koszty amortyzacji

  Chyba nie potrzeba mieć doktoratu z ekonomii aby wywnioskować, że ja właśnie posiadając sprzęt renomowanych producentów nie dam niższej ceny za kompleksową usługę niż kolega z branży dysponujący chińskim, tandetnym, plastikowym sprzętem z marketu.  Jeden schowa się za konsoletą i będzie udawał, że go nie ma, gdyż boi się mikrofonu i kontaktu z gośćmi oraz ma problem aby poprawnie w języku ojczystym sformułować zdanie złożone. A szczyt umiejętności „profesjonalnych puszczaczy muzyki” z laptopa to słowa rzucane co jakiś czas typu: „jazda” „ręce w górę” (szczególnie na weselu) ale zapewniam –  tacy też się zdarzają i są pozornie tani. Jeżeli ja w najtańszej opcji przyjeżdżam na uroczystość ze sprzętem wartości 30 tys. PLN i proponuję za usługę –  za wesele 1500PLN (czyli ok. 1/20 wartości sprzętu) a pewien DJ z którym telefonicznie rozmawiałem posiada laptopa (najtańszy już za 800PLN w Biedronce) i kolumny do prowadzenia karaoke (600PLN na Allegro) „życzy” sobie 550PLN i wyznaje zasadę „maksimum grania zero gadania”  – dlatego na wesela nie zbiera ze sobą mikrofonu. A patrząc na wartość sprzętu ile to jest 1/20 z 1400PLN (wartość jego sprzętu), podpowiem – równo 70 PLN i porównując pod względem sprzętowym tyle ten „profesjonalista” powinien „inkasować” za wesele i czyż 550PLN to nie „rozbój w biały dzień”?

  A zgodnie mottem rodziny Gucci cyt.” Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.”

  jeżeli mogę coś zasugerować Tobie drogi czytelniku tych słów – zanim powierzysz prowadzenie swojej uroczystości komuś przypadkowemu i doznasz rozczarowania, zadaj na chłodno tych kilka prostych pytań i oczekuj precyzyjnych odpowiedzi:

  1. Co jest przewidziane w cenie usługi?

  I od razu odpowiadam na te pytania chcąc przedstawić moją sylwetkę.

  W cenie usługi zapewniam indywidualnie przygotowany plan uroczystości, repertuar przygotowany wspólnie z organizatorem wg wskazówek,  profesjonalne (japońskiej i amerykańskiej produkcji nie chińskiej) nagłośnienie, efekty świetlne – dyskotekowe i wyłącznie legalną muzykę z płyt  CD (muzykę odtwarzam z zawodowej konsolety DENON a nie z laptopa lub tableta i żadnego piractwa z mp3),  prowadzenie zabaw integracyjnych i konkursów. Dzięki mikrofonowi bezprzewodowemu jestem w stanie poprowadzić między gośćmi weselnymi wspólne śpiewanie (sto lat, gorzka wódka, kto w styczniu urodzony jest i inne utwory).

       2. Jakie oferent posiada doświadczenie i czy może przedstawić autentyczne referencje?

  Imprezy prowadzę już od ponad 20  lat z gwarancją świetnej zabawy, mogę przedstawić referencje wystawione przez urzędy i instytucje państwowe gdzie są pieczątki i nazwiska osób podpisujących rekomendacje, możliwe do weryfikacji. (znam osobiście przypadki, gdzie  „profesjonaliści” płacą za pozytywne wpisy na facebook’u lub co gorsza sami sobie wystawiają opinie na różnych portalach)

       3. Jaką reprezentuje wiedzę i wykształcenie?

  Posiadam wyższe wykształcenie elektroniczne – jestem magistrem  inżynierem elektronikiem, a wcześniej ukończyłem technikum elektroniczne. Ukończona państwowa, prestiżowa i znana akademia techniczna – zapewnia taki poziom umiejętności swoich absolwentów, które dają gwarancje oczekiwaniom jakie powinny spełniać osoby zatrudnione w branży zaawansowanych i nowoczesnych technologii. Czy wszyscy dj-e mają wiedzę  na jakiej zasadzie działa tranzystor? – podstawowy element każdego układu elektronicznego, a co to są zniekształcenia nieliniowe lub harmoniczne i posiadają świadomość jak powstają. Wykształcenie i wiedza jest bardzo ważna, nagłośnienie jest często wyrafinowanym systemem elektronicznym, a nie znajomość podstaw  skutkuje błędami i nieprzyjemnymi doznaniami dla uszu (piski, skrzeczenie, charczenie, sprzężenia zwrotne) – co kończy się ogólnie złym samopoczuciem wśród bawiących się gości lub awarią sprzętu przed zakończeniem uroczystości.

        4. Czy i jakim dysponuje sprzętem gwarantującym przebieg uroczystości bez technicznych niespodzianek?

  Posiadam zaawansowany system nagłośnieniowy składający się z flagowej serii amerykańskiego JBL-a czyli szeroko pasmowe modele STX 815M oraz subbasy STX 818S oraz dla mniejszych uroczystości subbas JBL PD 5125. Natomiast dźwięk sterowany jest przez procesor firmy Dbx  z dołączonym mikrofonem pomiarowym, czuwający nad pracą wszystkich komponentów nagłośnienia. Kolumny zasilane są cyfrowymi i analogowymi końcówkami mocy polskiej produkcji („cudze chwalicie a swego nie znacie”). Sprzęt odtwarzający CD to japoński DENON oraz współpracujący mikser tej samej firmy. Ostatnio miewam telefony od osób świadomych i wymagających – lub od tych, którzy przeżyli już „zimny prysznic” i się pytają otwarcie – czy gram muzykę z laptopa i czy oby nie  mam sprzętu służącego do słuchania muzyki w domu? „Profesjonalni” tani Dj-eje potrafią prowadzić  wesela na takim sprzęcie –służącym do amatorskich zabaw na domówkach lub karaoke (i dzięki temu mają niższą cenę) Patrząc na wartość i amortyzację sprzętu zawsze przebiją mnie cenowo (w dół) tacy „pseudo-profesjonaliści”, ale cena uzasadnia korzyści płynące z tak prestiżowego systemu nagłośnieniowego dla organizatora uroczystości, a nie tandetnego plastiku. Owszem nie musisz się znać na sprzęcie (i na tym żerują „wschodzące gwiazdy szybko blaknącej sceny muzycznej”, wmawiając, że posiadają profesjonalną aparaturę) ale jak poprosisz ewentualnego kontrahenta o podanie nazw sprzętu i modele oraz wpiszesz te nazwy w Internecie, „wujek Google” odpowie Tobie co z niego za „zawodowiec”, że jeżeli wartość jednej kolumny jest poniżej 1000PLN to jest amatorszczyzna, żaden profesjonalizm, a laptop bez zewnętrznej karty dźwiękowej to nędzny odtwarzacz, szczególnie pirackich, wątpliwej jakości plików mp3.

  5. Czy odtwarzana muzyka będzie pochodziła z legalnej bazy?

  Przeważnie na każdą uroczystość przyjeżdżam z około 600 oryginalnymi płytami CD, oraz setkami legalnych plików w postaci cyfrowej. I to jest ważne w dobie kontroli ZAIKS, które coraz częściej się zdarzają. Zamawiając legalnego DJ-a (chociaż droższego) nie narażasz się na wstyd i kpiny, a do tego zyskujesz jakość oraz brzmienie muzyki na najwyższym poziomie. Odtwarzanie pirackiej muzyki na uroczystości jest to „kradzież własności intelektualnej” i podpada po odpowiedni paragraf KK, a czy ty jako zleceniodawca chciałbyś zatrudniać złodzieja i narażać się na paserstwo???

  6. Inne pytanie wg własnych priorytetów.

  Inne pytanie wg własnych priorytetów – tutaj można zapytać się o szczegóły ważne z Twojego punktu widzenia. Zdarzyło mi się kiedyś przed pewną studniówką, że pomimo dobrej ceny, nie zostałem wynajęty przez samorząd uczniowski pewnej szkoły składający się z trzech nastolatek. Na moje pytanie – jakie argumenty przemawiały za moim konkurentem usłyszałem „bo on ma czarujący uśmiech”. Po kontakcie z Panią nauczycielką z tej szkoły dowiedziałem się, że ta studniówka była największą „klapą” w historii, a tym „DJ-em o czarującym uśmiechu” był kolega, który dwa lata temu ukończył tą samą szkołę i wzbudzał wcześniej „westchnienia” dziewczyn z samorządu uczniowskiego. No comments.

  Państwo Młodzi zanim podejmiecie decyzję kogo zatrudnicie na swoje przyjęcie
  wpierw porozmawiajcie z tą osobą, spotkajcie się z nią, zobaczcie przykładowe przyjecie prowadzone przez oferenta na płycie DVD, nie bazujcie wyłącznie na kilkuminutowych filmikach z netu.

  Owszem miałem czasami pytania w drugą stronę – czemu jestem taki tani. Pewna Para Młoda otrzymała od właściciela restauracji (Sala Orchis, ul. Korkowa 165, Warszawa) – na pytanie jakiego DJ-a ON poleca – cztery kontakty. Po telefonicznych rozmowach Państwa Młodych – trzech pierwszych za swoje usługi żądało kwoty w granicach 2500PLN, a ja prawie o połowę mniejszą przy posiadanym takim nagłośnieniu oraz doświadczeniu i w tym momencie padło to pytanie „dlaczego tak tanio”. Odpowiedziałem prosto – jestem osobą posiadającą stałą pracę, zajmuję kierownicze stanowisko w dużym poważnym przedsiębiorstwie, a prowadzenie uroczystości jest to moja młodzieńcza pasja, którą cały czas kultywuję i rozwijam. (i tak od ponad 25 lat)

  historia i dzis

  Wychodząc naprzeciw  potrzebom niektórych organizatorów (przeważnie Nowożeńców) zdecydowałem się na współpracę z Wokalistką.

  Jako DJ/PREZENTER/WODZIREJ odpowiadam  za odpowiednio dobraną muzykę oraz dobrą zabawę a wokalistka dodatkowo śpiewa na żywo w takt odtwarzanych przeze mnie podkładów muzycznych – szlagiery muzyki polskiej oraz zagranicznej.

 • II.a. Mój SPRZĘT nagłaśniający:

  Pracuję na produktach zaufanych, renomowanych marek. Przy zalewie taniego, słabiutkiego technicznie sprzętu zza Wielkiego Muru – trzeba naprawdę mieć wiedzę z dziedziny elektroniki aby wybrać tych kilka perełek. Nie należy brać pod uwagę fachowych porad sprzedawców, że coś jest dobre a inne nie. Tutaj opowiem o jednej z historii mojego życia. Będąc na studiach chciałem pracować w pewnej sieci handlującej sprzętem elektronicznym. Na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszałem: jako pracownik otrzymuje Pan wynagrodzenie składające się z dwóch elementów: stała podstawa plus zmienna premia uzależniona od wyników w pracy. Wyniki te obliczane są następująco: jeżeli Pan sprzeda sprzęt renomowanej marki np. X o wartości 1000PLN otrzymuje Pan 1 punkt. Natomiast jeżeli to będzie marka np. Y z którą współpracujemy otrzyma Pan już 2 punkty. Ale jeżeli uda się Panu sprzedać chiński produkt marki np. Z na którym mamy największą marżę otrzyma Pan aż 3 punkty. I tu pytanie dla zdroworozsądkowo myślącego człowieka: jaki sprzęt najczęściej wciskają nieświadomym kupującym „rzetelni, fachowi i bezstronni” sprzedawcy?

  Dla osób ceniących hasło „zrób to sam” podałem również w ofercie weselnej koszt wynajmu równoważnego sprzętu w firmie rentalowej w Warszawie. W czasie rozmowy z Młodymi Parami zdarzało mi się, że mają Oni zaprzyjaźnioną osobę posiadającą pewną „smykałkę” ale nie posiadają własnego kompletnego sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego. Chcieli im wynająć, ale doszli do konstruktywnego wniosku – „Panie jesteś tańszy niż wypożyczenie sprzętu takiego aby nie było wstydu i rozczarowania u przybyłych gości na Naszym weselu” I jeszcze jedna wesoła sytuacja: rozmowa z mamą przyszłego jubilata cyt.” czy to prawda, że za 18-kę kolegi mojego syna zainkasował Pan 600PLN, bo nie wierzę, – mój syn interesuje się dj-ingiem, zapamiętał Pana sprzęt a ja pojechałam do wypożyczalni w Warszawie, chciałam mu go wypożyczyć i usłyszałam kwotę ponad 1000PLN. Czy Pan dopłaca do interesu?” Dlatego ja zapewniam najwyższą jakość usług na profesjonalnym ale niestety drogim sprzęcie, więc siłą rzeczy cena usługi jest rozsądnie wysoka i proszę nie porównywać mnie z pseudo Dj-ami posiadającymi laptopa i sprzęt „Made in China”.

  Oto krótka prezentacja sprzętu jakim dysponuję w ofercie na 2019 rok (obok mojego sprzętu są zdjęcia ofert firm rentalowych, proponujących wypożyczenie równoważnego jakościowo i wartościowo sprzętu):

  KONSOLETA (mikser, playery, peryferia)

  konsoleta

  Moja konsoleta DENON (po lewej), i równoważna konsoleta z wypożyczalni oraz cena wynajmu za pierwszą dobę (na dole)pionek rental

  Sercem systemu nagłośnienia do którego dostarczane są wszystkie sygnały z źródeł, czyli z odtwarzaczy, mikrofonów, efektorów – jest mikser. Dysponuję zasadniczym mikserem światowego producenta  sprzętu DJ-skiego czyli japońskiego Denona – model DNX 1100. Jest to nowa propozycja w segmencie profesjonalnych, 4-kanałowych mikserów typu tabletop. Dostępnych jest łącznie 8 wejść line / 3 wejścia phono, przełączane. Fadery kanałowe to znakomicie pracujące 60mm potencjometry VCA, krzywa cięcia może być płynnie regulowana, tak samo jak 45 milimetrowego crossfader-a VCA typu Flex Fader. Rezerwowy mikser, który zawsze ze sobą zabieram to identyczny model do tego zasadniczego. Wartość katalogowa jednej sztuki to 2450LPLN.

  dnx 1100

  Nowy DN-S1200 – kompaktowy odtwarzacz multimedialny (w tym CD) i kontroler MIDI jest wszechstronnym urządzeniem, które zastąpi legendarnego już DN-S1000. Niewielkie rozmiary, czarna obudowa, niesamowite funkcje, porty USB i wiele innych czyni nowego DN-S1200 bezkonkurencyjnym i odpowiednim następcą DN-S1000. We wnętrzu znajdują się już kultowe, znane z najwyższej jakości przetworniki cyfrowo- analogowe amerykańskiej firmy Burr-Brown. Każde oprogramowanie MIDI dla DJów może być kontrolowane poprzez drugi port USB – (PCDJ, Serato, Native Instruments). Na uroczystości, dla zapewnienia komfortu pracy przywożę ze sobą trzy takie odtwarzacze, a aktualna cena jednego to 1999PLN.

  dns 1200

  Włoski zestaw bezprzewodowy dB Technologies WM-220 VHF składający się z odbiornika WM 220 R1, nadajnika ręcznego. Odbiornik WM 220 R1:
  – dwuantenowy odbiornik VHF,
  – wskaźnik On/Mute oraz sygnału RF,
  – potencjometry Squelch i volume,
  – wyjście symetryczne XLR,
  – rozmiar 9,5″.

  Cena katalogowa to 636 PLN.

  db

  Mikrofon przewodowy Shure o charakterystyce kardioidalnej, wyjście symetryczne XLR,
  Cena katalogowa to 160 PLN.

  shure

  Słuchawki Sennheiser HD 205.

  Model HD 205 charakteryzuje się wysoką jakością dźwięku oraz doskonałą izolacją od otaczających szumów. Obrotowa słuchawka oraz kabel mocowany z jednej strony słuchawek czynią ten model idealnym narzędziem do pracy dla DJ-ów. Cena to 199 PLN.

  sen

  Procesor dźwięku

  Cyfrowy procesor DBX DriveRack PA2 wraz z mikrofonem pomiarowym DBX RTA-M – zapewnia wszystko, czego potrzeba do przetworzenia sygnału miedzy mikserem a wzmacniaczem zapewniając optymalizację akustyczną oraz ochronę głośników. Dzięki najnowszej technologii DriveRack PA2 kontynuuje serię wspaniale brzmiących, o potężnych możliwościach procesorów. Cena 2060PLN komplet.

  dbxdbx rentalMój procesor dźwięku DBX z mikrofonem pomiarowym  (po lewej), i równoważny procesor z wypożyczalni oraz cena wynajmu za pierwszą dobę (na górze)

  KOŃCÓWKI MOCY (wzmacniacze estradowe)

  VICTOR SOUND CRX 2000 to polska analogowa końcówka mocy znanego i szanowanego producenta (w świecie zawodowców) z Płocka, gwarantująca niezawodność i moc w każdych warunkach. Wyjściowa moc nominalna to 2x1000W lub w mostku 1x2000W.  Waga 28 kg. Cena to 2800PLN.

   

  CRX

  Mackie FRS 2800 to profesjonalna impulsowa końcówka mocy, 2x850W lub 1x2800W w mostku. Waga to tylko 10 kg. aktualna cena to 2482PLN.

  mackie

  Krajowa końcówka mocy z Józefowa k. Warszawy o symbolu STX D-1000, oferuje: stopień mocy zrealizowany w klasie D, zabezpieczenia przeciwzwarciowe, termiczne subsoniczne, ultra soniczne, DC, Posiada system cichego załączania oraz wyłączania zestawów głośnikowych. Rozmiar 1U. Transformator impulsowy. Moc wyjściowa RMS 2×500 W, lub (mostek) – 1×1000 W, Waga netto – 3 kg . Cena 916 PLN. Posiadam dwie takie końcówki mocy.

  stx 1000

  ESTRADOWE KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

  Pełnopasmowa JBL STX815M DWUDROŻNA KOLUMNA PASYWNA 15″. To sprzęt profesjonalny, touringowy, przystosowany do pracy w wymagających warunkach tras koncertowych i wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka moc, jakość i trwałość.  Trzeba przyznać, że STX 800 to na wskroś nowoczesny zestaw, głównie dzięki zastosowanym przetwornikom . Dość powiedzieć, że zestaw o mocy nominalnej 800 W RMS, w naprawdę solidnej i sztywnej drewnianej obudowie, waży zaledwie 26 kg! Zastosowano 15” przetwornik JBL 2226H o mocy 800 W mocy ciągłej (!) w technologii Vented Gap Cooled – zoptymalizowany przepływ powietrza chłodzi cewkę i zwiększa jej efektywność oraz zmniejsza kompresję. W dole zestawy zaczynają efektywnie grać już od 55 Hz przy spadku -3 dB. Cena aktualna za 1 sztukę to 7360PLN. A posiadam dwie takie kolumny aby zapewnić kompleksowy sygnał stereo.

  stx 815 kplMoje kolumny JBL (po lewej – wymagana do nich jedna z wyżej przedstawionych moich końcówek  mocy), i równoważne kolumny z wypożyczalni oraz cena wynajmu za pierwszą dobę (na dole)jbl rental

  JBL STX 818S to kompaktowy subwoofer dużej mocy, wyposażony w przetwornik o średnicy 18″ JBL 2242H, wykonany w opatentowanej technologii Super Vented Gap Cooled, zamknięty w sztywnej obudowie bass-reflex z otworami wentylacyjnymi. Obudowa zbudowana z laminowanej sklejki brzozowo-topolowej najwyższej jakości, pokrytej bardzo odpornym na uszkodzenia tworzywem DuraFlex. Moc (ciągła/muzyczna/szczytowa):  1000 W / 2000 W / 4000 W Maksymalny poziom SPL:  132 dB SPL. Cena aktualna za 1 sztukę to 6890PLN. A posiadam dwie takie kolumny  do pełnopasmowych JBL STX 815M.

  stx basMoje subbasy JBL (po lewej – wymagana do nich jedna z wyżej przedstawionych moich końcówek  mocy), i równoważne kolumny z wypożyczalni oraz cena wynajmu za pierwszą dobę (na dole)sub rent

  A oto cytat z portalu http://portalnaglosnieniowy.eu : „To, że testowany zestaw 2 x JBL STX 815 M + 2 x JBL STX 818 S poradził sobie nawet jako nagłośnienie przodowe na małym plenerku na około 1500 osób, to świadczy tylko o wydajności i efektywności systemu – dwóch znajomych nagłośnieniowców nie chciało uwierzyć, że z 4 paczek na przodach na plenerze na sporej scenie absolutnie nie brakowało mocy, a dźwięk brzmieniowo był znakomity…”

  Subbasowa kolumna JBL PD 5125 – Najważniejsze cechy:

  Dwa przetworniki niskich częstotliwości z serii 2226H dużej mocy o średnicy 380 mm (15”), każdy instalowany w odrębnej wentylowanej komorze. Zakres odtwarzania niskich częstotliwości od 40 Hz. Moc nominalna 1200W. Jako ciekawostkę dodam, ze sześć takich zainstalowanych basów odpowiada za pasmo niskoczęstotliwościowe na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie. A kto był i widział kubaturę tego stadionu niech podzieli wirtualnie ją na 6 części i porówna z salą weselna na której będzie organizował uroczystość. Mocy basów o niskiej częstotliwości na pewno nie zabraknie! Cena aktualna to ok. 2447 $ USA czyli ok. 9005PLN (po kursie z dnia 01 września 2018r).

  pd 5125

  A teraz pytanie: czym charakteryzuje się dobry DJ?

  Mówiąc krótko dobry DJ to zbiór kilku niezbędnych elementów:

  • bogate doświadczenie
  • wysokie wykształcenie
  • osobowość i charyzma
  • profesjonalny ale jednocześnie drogi sprzęt (taniego i dobrego jeszcze nikt nie wymyślił)
  • szeroka legalna baza utworów muzycznych

  -Dobry DJ ma na pewno dużo zleceń. Natomiast duża ilość zrealizowanych zleceń, przekłada się na jakość i wartość posiadanego przez DJ-a sprzętu.

  Perspektywicznie myślący o branży muzycznej DJ inwestuje w sprzęt bo bez tego przy pędzącym rozwoju techniki realnie by się cofał. Jeżeli DJ posiada słaby i tani sprzęt to albo jest początkujący, albo nie myśli poważnie o rozwoju i jednocześnie nie dba o wysoką jakość realizowanych zleceń (nie chce inwestować bo nie zamierza długo być w tej branży).  Ja posiadając tak zaawansowaną i nowoczesna aparaturę mam wyższe koszty niż „pseudoprofesjonaliści” z laptopami i chińską  tandetą. Ale to ty jesteś decydentem, do Ciebie należy wybór –  i dbając o eleganckie stroje, wytworną salę, wykwintne menu, prestiżowe auto do ślubu czy wybierzesz odpowiedniego człowieka do prowadzenia swojego wesela?

  „Pseudoprofesjonalne” rewelacyjne kolumny estradowe dla laików:

  rewel 600W18 cali bas

  Moje realnie profesjonalne kolumny (oraz ich ceny):

  stx815stx 818

   

  Jeżeli ktoś zna d.j.-a lub zespół muzyczny, który ma lepsze nagłośnienie niż moje a honorarium niższe niż 2000PLN za wesele – chętnie go poznam.

  Niektórzy szukają złota w cenie tombaku, ale ja zapewniam – szybciej spotka Cię w życiu odwrotna sytuacja. Jakość ma swoją cenę.

  Pozdrawiam:

  Tomasz Kowalczyk (djlider.pl)

  II.b. Mój SPRZĘT oświetlający i efektowy:

  pg led mh po edycji1)

  2 X RUCHOMA GŁOWA SPOT LED 90W + CASE firmy PG LED

  Specyfikacja produktu:

  WYSOKIEJ JAKOŚCI DIODA LED 90W LUMIENGIN
  2 TARCZE GOBO:
  1) 6 ROTACYJNYMI GOBO WYMIENNE GOBA!!!
  2) 8 STATYCZNYMI METALOWYMI GOBO
  7 KOLORÓW + BIAŁY + POŁOWY KOLORÓW
  AUTOMATYCZNY FOCUS
  POTRÓJNA ROTACYJNA PRYZMA
  SYSTEM AUTOKOREKCJI PAN/TILT
  KĄT ŚWIECENIA 14 STOPNI
  STEROWANIE: 6/16 KANAŁÓW DMX
  TRYBY PRACY MASTER, SLAVE, STEROWANIE DŹWIĘKIEM, WBUDOWANE WŁASNE PROGRAMY

  Oto link, gdzie można zobaczyć jak działają ruchome głowy PG LED 90W (otworzyć najlepiej jest w nowej karcie)

  https://www.youtube.com/watch?v=romDgZFvaeM

  2)

  LaserWorld CS-1000RGB DMX laser (czerwony, zielony, niebieski)

  laserworld

  Kompaktowy projektor laserowy RGB o mocy wyjściowej 1000mW (1W) fullcolor, przeznaczony do małej i średniej wielkości klubów. Projektor wyposażony w szybkie skanery-galva 30kpps pozwalające wyświetlać pokazy tj. text, logo czy animacje. Projektor jest kompatybilny z wszystkimi programami w standardzie ILDA ( tj. Pangolin, Phoenix, Showeditor, Fiesta, MambaBlack itp.).

  Stara cena: 3.392 Pln Nowa cena: 1.989 Pln

  Oto link, gdzie można zobaczyć jak działa LASERWORLD CS 1000RGB (otworzyć najlepiej jest w nowej karcie)

  https://www.youtube.com/watch?v=7eAdd0bQ0uI

  3)

  American DJ Revo Burst

  revo burst2American DJ Revo Burst
  • Efekt Moonflower z ostrymi promieniami
  • 7 grup diod LED
  • 294 diody LED: 84 czerwone, 105 zielonych, 63 niebieskie, 42 białe
  • Wyświetlacz LED
  • Szeroki obszar pokrycia
  • 3 tryby pracy: DMX, aktywacja dźwiękiem, Master/Slave
  • Kąt promieniowania: 46 stopni
  • Efekt kolorowego stroboskopu

  Ostatnia cena: 635,00

   

   

  Oto link, gdzie można zobaczyć jak działa ADJ Revo Burst (otworzyć najlepiej jest w nowej karcie)

  https://www.youtube.com/watch?v=wRo1JwMHJQE

  4) Dwie sztuki połączone przewodem XLR w celu pracy synchronicznej:

  EFEKT LED KULA COLORSTAGE MAGIC BALL RGBWAP

  efekt-led-kula-colorstage-magi_5256Uniwersalny efekt świetlny. Można stosować go jako urządzenie centralne jak i boczne. Największym atutem jest jego kąt świecenia, który wynosi 180 stopni. Ogromne pokrycie idzie w parze z niską ceną. Idealny na małe i średnie sale. Świeci 6 kolorami (rgbwap) i pracuje w kilku trybach automatycznych oraz reakcji na dźwięk.

   

  Oto link, gdzie można zobaczyć jak działa Colorstage Magic Ball (otworzyć najlepiej jest w nowej karcie)

  https://www.youtube.com/watch?v=BxcSgiLY9G0

  5) 15 sztuk

  MUSICEXPRESS – LIGHT4ME BASIC FLAT PAR 18 X 3W RGB SLIM

  light4me-basic-flat-par-18x3w-rgb-led-plaski-iec-9849-b35e516bWyposażony w 18 diod RGB 3W każda. Jeden z najczęściej kupowanych Led Par’ów przez dj ,zespoły, sale weselne, i kluby. Idealny do dekoracji światłem.

   

   

   

   

   

   

   

  Oto link, gdzie można zobaczyć jak działa L4me Flat Par 18×3 (otworzyć najlepiej jest w nowej karcie)

  https://www.youtube.com/watch?v=AFdkvPsPQv8

   

  6) i wiele innych typu: kula lustrzana z reflektorami PAR 36, świetlówki UV, efekty flower oraz skanery firmy DISCOTECH (FX2 posiadam 4 sztuki) oraz DUO TUNNEL, ATRAXA.

 • III. Moje referencje:

  Przedstawiam kilka wiarygodnych komentarzy, opinii oraz poleceń otrzymanych od osób fizycznych jak i prawnych. Bez trudu można odszukać w internecie dane kontaktowe i zweryfikować ich prawdziwość. Natomiast od Młodych Par otrzymałem referencje w postaci e-maili, które są do wglądu na spotkaniu ze mną. (z uwagi na RODO nie będę podawał ich danych kontaktowych).  Nie sztuką jest poprosić znajomych, rodzinę, sąsiadów itd. o wystawienie kilkudziesięciu pozytywnych opinii ewentualnie kupić na znanym portalu aukcyjnym „like”. Nie mam na to czasu i jestem rzetelny.

  skanuj0002Referencje nr 1Referencje nr 2Referencje nr 3rekomendacja od PaulinyMarysia i KamilRudi plus akomp z dedhttps://www.weselezklasa.pl/certyfikat/39599.pngSkan_20200120

 • IV. jak wybrać dj-a a może zespół muzyczny na wesele?

  Wśród dosłownie tysięcy ofert, można odszukać wielu DJ-ów oferujących oprawę muzyczną wesel. Wybranie właśnie tego jedynego odpowiadającego Twoim wymaganiom (i planowanemu budżetowi na ten cel) jest nie lada wyczynem, ponieważ wszyscy oferują profesjonalny sprzęt i usługi na najwyższym, wprost światowym poziomie. Poniżej podam kilka przykładów – znalezionych przez mnie w internecie na stronach www oraz portalach z usługami, a ja ze swojej strony zachęcam do zapoznania się z moją ofertą.

  Dlaczego dj-ej a nie zespół?:
  # pod względem artystycznym – posiadam bogatszy i bardziej elastyczny repertuar niż najlepszy zespół muzyczny,
  # pod względem merytorycznym – każda impreza to indywidualny projekt gdzie nie ma miejsca na rutynę i nie udaję, że gram…, (playback i pół-playback to specjalności już ponad 90% zespołów muzycznych grających „na żywo”)
  # pod względem ekonomicznym – nie mam sztywno ustalonych cen, które są i tak znacznie niższe niż zespołu (a ponadto potencjalny organizator płaci tylko za jeden „talerzyk” a nie za tyle – ilu jest członków zespołu).
  vlcsnap-2015-01-19-10h38m58s150zespł na 2 laptopyDSCF1263

  Dla możliwości porównania dodałem kilka zdjęć (przeważnie z YOUTUBE) ukazujących światowych DJ-ów. Czy Ktoś widział u prawdziwych profesjonalnych dj-ów laptopa jako narzędzie do odtwarzania muzyki?

  gigitiesto jpgczechyjaponia

  Również kilka fotek z polski z udziałem profesjonalistów. (i tu też nie ma laptopów, a multimedialne odtwarzacze CD)

  mayday polandafter partycamasutraUjęcie z filmu DJ jpg

  A teraz dla porównania kilka ofert weselnych wyszukanych w internecie:

  2 komp plus 1 kolumna komstac komnuda komnapoj komdomowy kombizen kom

  I jeszcze dwa zdjęcia. Na pierwszym widać mój sprzęt z pewnej imprezy a na drugim sprzęt rozczarowanego mojego znajomego, który dał się „nabrać” na telefonicznego profesjonalnego dj-a i dał mi to zdjęcie jako przestrogę dla innych. Obiecywał ten „profesjonalny” DJ w czasie rozmowy telefonicznej profesjonalną aparaturę, super efekty i same najnowsze przeboje, zapewniał, że jest najlepszy na rynku. Znajomy mój zawiódł się strasznie, bo nie spytał się o konkrety tylko interesowała go niska cena – ale na zmianę decyzji już było za późno – goście  się  zbierali. Zgodnie z filozofią marketingu zadowolony klient powie o tym trzem następnym a rozczarowany dziesięciu kolejnym.

  Dziś rozżalony klient okazuje się być bardzo kreatywny, na nieszczęście firmy, która ściągnęła na siebie jego gniew. W dobie portali społecznościowych, youtube i tanich kamer wideo, umieszczenie krytycznego filmu n.t. obsługi w danej firmie online to kwestia kilkudziesięciu minut dla niezadowolonego klienta. Ten sam film może natomiast trafić do dziesiątek, albo nawet i setek tysięcy potencjalnych klientów firmy, trwale ich do niej zrażając.

  Dziś obserwuję, iż nowe persony, wchodzące na rynek,  głównie to  osoby młode i niedoświadczone, które uważają, że główną i najskuteczniejszą bronią, jest niska cena usługi. A duża część klientów uważa, że tani równa się dobry. A jak napisałem wyżej: Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę. Wniosek na koniec – ten znajomy przyznał mi się, że zapłacił 100PLN mniej, niż  za proponowane przeze mnie honorarium za piątkowa imprezę z moją aparaturą jak po lewej stronie.

  sprzęt FOHkolegi impreza

   

Referencje

Dziękujemy za wspaniałe prowadzenie wesela! Fantastyczna zabawa, wszyscy goście byli zachwyceni. Dj potrafi porwać każdego do zabawy. Jest lepszy niż nie jeden zespół weselny. Serdecznie polecamy i życzymy udanej zabawy! Pozdrawiam

- Paulina Z.